Janov - Johoho

Janov

Janov je velký námořní přístav na severozápadě Itálie a je hlavním městem oblasti Lligurie. Město se může pochlubit bohatou a slavnou historií. V minulosti mělo hlavní význam jako centrum námořních plaveb v oblasti Středomoří, jehož značnou část obchodně i vojensky ovládalo. Dosah vlivu ale byl ještě mnohem větší a za zmínku jistě stojí, že právě zde se narodil Kryštof Kolumbus, slavný objevitel Ameriky. Janov je také přístavem, odkud v západním Sředomoří nejčastěji na okružní plavby vyplouvají výletní lodě.
Přístavní město Janov je vstupní branou do okouzlující Ligurské riviéry. Prohlédněte si starý přístav porto Antico, historické náměstí Piazza Matteotti a obdivujte nádherný soubor budov ze 16. a 17. století , projděte se okouzlujícími úzkými uličkami starého města známého jako „carruggi“, abyste dosáhli impozantní oblasti Piazza de Ferrari s Palazzo Ducale. Objevte bohatou historii janovské aristokracie vystavenou v elegantní ulici Via Garibaldi, která sahá až do éry renesance s nádhernými budovami, které jsou na seznamu světového dědictví UNESCO, jako je Palazzo Bianco nebo Palazzo Rosso s pozoruhodnými uměleckými sbírkami uvnitř. Na cestě zpět do přístavu si nenechte ujít příležitost obdivovat Palazzo del Principe ze 16. století , nádherné sídlo admirála Andrea Doria.
Staré město Janov je ideální volbou, pokud chcete prozkoumat město pěšky. Tato příjemná procházka historickým centrem Janova vás provede městem, které bylo kdysi hlavním obchodním centrem všech zámořských obchodníků. Po procházce carruggi se dostanete na hlavní náměstí Piazza de Ferrari a obdivujte Palazzo Ducale. Navštivte také rodný dům Kryštofa Kolumba. Před návratem na loď se nesmíte zapomenout zastavit v katedrále San Lorenzo která je chloubou města.
Dědictví Janova jako námořní velmoci je zdaleka viditelné prostřednictvím historického majáku La Lanterna, postaveného v roce 1543 se zdaleka viditelým znakem janova, který tvoří kříž svatého Jiří se dvěma zkříženými rudými pruhy na bílěm poli, symbolizujícími dvojí seknutí mečem po draku.
Vydáte -li se za město se podél pobřeží, naleznete rozkládají romantická městečka, počínaje Santa Margherita Ligure a konče pastelově vybarveným Portofinem, slavnou rybářskou vesnicí italské riviéry

Hlavní cíle výletů:
  • Okouzlující staré město
  • Soubor zdobených budov
  • Ligurská riviéra a Portofino

Ochutnejte místní delikatesy:
  • Pesto Genovese – zelená omáčka z bazalky, olivového oleje, soli, česneku a piniových oříšků - vše roztlučené v hmoždíři. Pesto bylo zásadním, přímo strategickým vynálezem při dlouhých plavbách. Námořníkům sloužilo jako trvanlivý zdroj vitamínů, aby netrpěli obávanými kurdějemi.
  • Focaccia – nadýchaný pizza chléb s olivovým olejem, nejčastěji z bazalkou a dalšími přísadami
  • Torta Pasqualina – vynikající slaný koláč z listového těsta, plněný sýrem, bylinkami, vejci, špenátem, mangoldem nebo artyčoky

JOHOHO v.o.s.
Brocno 17, 41108 Štětí

Telefon: +420 608 224181
Email: info@johoho.cz