Jste zde: Johoho > Naše služby > Autopůjčovny

Autopůjčovny

Na vyžádání Vám můžeme zajistit k Vaší dovolené půjčení vozu z renomovaných autopůjčoven takřka po celém světě. Zvláště oblíbený způsob cestování pro individuální turisty je po příletu na letiště do destinace vyzvednutí a pronájem vozu. Při odletu se vůz vrátí.

Dobrá rada: některé půjčovny umožňují vrácení vozu ve své jiné pobočce. Například po zapůjčení vozu v Londýně jeho vrácení v Manchesteru. Tuto službu je vždy ale potřeba vyžádat před rezervací a ne vždy to jde. Doporučujeme rovněž uzavřít v autopůjčovně dostatečné pojistné krytí. Rovněž je dobré před vrácením doplna natankovat, dodatečné doplnění pohonných hmot autopůjčovnou může být velmi drahé.

Upozornění: k pronájmu vozu v zahraničí je vždy zapotřebí platný řidičský průkaz nejen český, ale většinou i mezinárodní  a platný cestovní doklad (pas). Většina autopůjčoven vyžaduje před předáním vozu předloženou kreditní kartu, na které provede blokaci kauce pro případ způsobené škody. Je dobré se o tomto dobře informovat, někdy je kauce dosti vysoká a odblokování trvá i velmi dlouho. Některé autopůjčovny blokaci nedělají.

Autopůjčovny

Zajímavost: V některých rozvojových zemích nepotřebujete k zapůjčení automobilu žádné řidičské oprávnění, neboť auto bez místního řidiče vám prostě nikdo nepůjčí. Příkladem budiž Madagaskar. Má to i své výhody. Třeba tu, že se řidič snadno všude doptá na cestu a mnohdy umí i dobře poradit. Pokud Vám ovšem rozumí. Nebo s klidem si vše, včetně cenností, můžete nechávat v autě a užívat si "nalehko" koupání či výletu, protože šofér se od auta nehne a neustále jej leští a opečovává. Zajímavá je i možnost jednosměrného výletu se schůzkou s řidičem na konci trasy, ale to jen pro opravdu odvážné a jistota, že vám šofér porozuměl musí být 150 %...

 

Hledání plaveb

Naše akce

 

Navštivte náš 

firemní Facebook!

ERV Pojišťovna

 

ACK

 

NAVRCHOLU.czTOPlist