MSC Poesia - Grandiozní severská plavba: Island, Grónsko, Orkneje - s delegátem - Johoho

MSC Poesia - Grandiozní severská plavba: Island, Grónsko, Orkneje - s delegátem

Loď: MSC Poesia Délka: 22 denní plavba Vybráno: 1 termín od 10.7.2022 Odjezdy: žádný termín od 10.7.2022 Doprava: vlastní Strava: plná penze Kód: 599600

Ceny od 79 990 Kč

Program

DenPřístav / programPřiplutíOdplutí
1. den Warnemunde, Německo
V ranních hodinách příjezd do přístavu, během dopoledne nalodění. Během odpoledne úvodní schůzka, bezpečnostní nácvik a vyplutí.
-17:00
2. den Na moři--
3. den Na moři--
4. den Akureyri, Island
Doporučované výlety a info: Godafoss, jeden z nejpůsobivějších vodopádů na světě, který je také známý jako Vodopád bohů. Geotermální pole s gejzíry, horkými prameny, fumaroly a bizarními skalními útvary. Koupání v přírodním jezeře Mývatn, které se nachází přibližně 105 km jižně od polárního kruhu, je jedním z největších evropských přírodních pokladů. Užijte si lázně, které zde byly otevřeny v roce 2004 a uvolní tělo i duši v horké koupeli, ve které bublají páry z praskliny hluboko pod zemským povrchem. Safari za keporkaky a kosatkami, návštěva městečka Siglufjordur, nejsevernější osady Islandu, výlet po městě Akureyri s krásnou botanickou zahradou a typickou islandskou architekturou a kulturou...
10:0018:00
5. den Isafjordur, Island
Doporučované výlety a info: velmi známý je nádherný vodopád Dynjandi, výprava do divoké islandské přírody k proslulému Trollímu trůnu - populární vyhlídky kousek od přístavu, zastavte se v Thingeyriho „ vikingské oblasti “, kde novodobí Vikingové bojují, tancují a zpívají lidové písně nebo prozkoumejte jezdeckou arénu v Sandaru, kde budete obdivovat krásné islandské koně. Podnikněte výlet na Hornstrandir, jednu z nejkrásnějších, ale i nejnepřístupnějších islandských pláží, která je dnes úchvatnou přírodní rezervací. Vigur je krásný ostrov, který vypadá jako zelená oáza v hlubokých modrých vodách fjordu Isafjardardjur, kde můžete pozorovat hejna papuchalků, mořské lvy, sbírat si nejkvalitnější kachní peří nebo vidět nejmenší poštu na světě...
8:0018:00
6. den Na moři--
7. den Prins Christian Sund, Grónsko
Doporučované výlety a info: Celodenní scénická plavba fjordovým systémem. Tato pasáž je vrcholným zážitkem plaveb okolo Grónska. Majestátní a velkolepý fjord, dlouhý 100 km (60 mil), široký někdy jen 500 m (1500 ft), vás vrací zpět do doby Vikingů. Lemovaný stoupajícími horami se zasněženými vrcholky, skalami posetými útesy a kopci ani nedovolí, abychom si uvědomili, že jsme v 21. století. Kvůli plujícím ledovcům zde lodě postupují jen pomalu a opatrně.
--
8. den Na moři--
9. den Nuuk, Grónsko
Doporučované výlety a info: nejsevernější hlavní město na světě známé svými barevnými domy, nedotčenou kulisou hor, vodopádů a ledovců. Výstup na horu Mount Quassussuaq - oblíbené lyžařské a turistické středisko. Díky své výšce 440 m.n.m. je hora snadno přístupná všem. Po cestě vzhůru můžete podél cesty obdivovat jezírka a bystřiny. Ochutnávka grónských specialit a nejstaršího a největšího grónského pivovaru založeného v roce 2006. Na neobydleném ostrově Sermitsiaq zahlédnete tající ledovec. Ten napájí vodopád, který kaskádovitě přechází do fjordu níže. Vydejte se na jeden ze tří hornatých ostrovů ve fjordu Nuup Kangerlua. Zde se můžete vypravit na lovy beze zbraní - fotoaparátem - na tuleně, keporkaky a mořské ptáky.
6:0016:00
10. den Na moři--
11. den Ilulissat, Grónsko
Doporučované výlety a info: Ilulissat, přibližně 400 km severně od polárního kruhu, je evokující přístavní město, které se vyznačuje barevnými domy, skalnatými svahy a vysokými ledovci. Sermermiut je bývalá inuitská osada, která se nachází v drsných údolích zálivu Disko Bay.Tato starodávná památka je součástí seznamu světového dědictví UNESCO Ilulissat Icefjord. Ledovec se zde odlamuje a při výstupu na něj můžete slyšet praskání a výstřely v jeho nitru do arktického ticha. Namodralou nádheru ohromných ker pak proud vnáší až do městečka, kde proplouvají bezprostředně kolem místních domů. Objevte podmanivý svět Inuitů, pozoruhodné civilizace lovců, kteří po staletí vydrželi extrémní počasí v Grónsku. Muzeum Knuda Rasmussena věnované dánskému průzkumníkovi, který přešel severozápadní pasáž na psích spřeženích. Malebná plavba lodí k ústí fjordu Kangia. Cestování nádherným mořem ledovců je umocněno tichem, které nastane, když kapitán člunu vypne motor.
08:00-
12. den Ilulissat, Grónsko
- Pokračování zastávky z předchozího dne...
-18:00
13. den Na moři--
14. den Qaqortoq, Grónsko
Doporučované výlety a info: Kolem jezera Tasersuaq se můžete vypravit objevovat okouzlující svět arktické tundry. Než se dostanete do města Qaqortoq, objevíte potok, který tvoří přírodní koupaliště oplývající hojností místního ptačího života. Na břehu úchvatného fjordu stojí kostel Hvalsey, starověká skandinávská zřícenina. Na místo budete cestovat lodí, a tak si můžete z mořské hladiny užít výhled na majestátní fjordy a hory Grónska, než prozkoumáte kostel z 12. století a přilehlou farmu z 10. století. Na výletě do muzea Inuitů se zastavíte v místní restauraci a ochutnáte výběr inuitských specialit. Navštivte také místní trh s masem.
08:0018:00
15. den Na moři--
16. den Reykjavík, Island
Doporučované výlety a info: Gullfoss vodopády neboli Golden Falls jsou jedněmi z nejmocnějších v Evropě a nejslavnějších na Islandu. Výlet k nim neodmyslitelně patří k návštěvě Islandu. Oblast gejzírů je spolu s Národním parkem Thingvellir a Gullfoss vodopády známá jako Zlatý kompas. Podnikněte výlet k jezeru Kleifarvatna, jednomu z nejhlubších jezer na Islandu, které je zasazené v úchvatné krajině. Geotermální Krysuvik, ve kterém sloupy páry stoupají z děr v zemi. Návštěva rybářské vesnice Grindavík. Nedaleko odtud je slavná Modrá laguna - Blue Lagoon - geotermální elektrárna a termální lázně. 37 ° C - 39 ° teplá voda je bohatá na minerály a je známá pro své léčivé vlastnosti. V malé vesnici Njarðvík můžete navštívit nové Muzeum Vikingů s replikou vikingské lodi Islendigur. Výlet do národního parku Thingvellir, který je na seznamu světového dědictví UNESCO. Pyšní se jednou z nejkrásnějších krajin Islandu. Návštěva koňské farmy uprostřed lávových polí proslulá chovem typických těžkých islandských koní či ochutnávka termálního chleba, procházka Reykjavíkem a návštěva muzea pod širým nebem...
18:00-
17. den Reykjavík, Island
- Pokračování zastávky z předchozího dne...
-18:00
18. den Na moři--
19. den Kirkwall - Orkneje, Velká Británie
Doporučované výlety a info: Katedrála St. Magnuse z 12. století je nejsevernější katedrála ve Velké Británii.Tato budova z červeného pískovce je láskyplně známá jako „ Světlo severu" a je ústředním bodem výletů. Oblíbená je návštěva nejsevernějšího výrobce pravé skotské whisky či exkurze k impozantní neolitické památce - kamennému kruhu Ring of Brodgar - jednomu z největších a nejstarších svého druhu na světě. Podnikněte výlet do neolitické vesnice, která je starší než samotný Stonehenge. Na pevnině, největším ostrově v souostroví Orkneje, se nachází nejkompletnější neolitické osídlení v Evropě, Skara Brae . Je to osm kamenných obydlí, z nichž některá sahají až do roku 3180 př. n.l. Toto místo je na seznamu světového dědictví UNESCO. Nedaleko navštivte Skaill House , zámek z roku 1620, kde si můžete užít ohromující panorama zálivu.
8:0018:00
20. den Na moři--
21. den Kodaň, Dánsko:
Doporučované výlety a info: Kodaň budete nejspíše objevovat prohlídkou nejprestižnější budovy - je to královský palác Christiansborg. Tento komplex se nachází na ostrůvku Slotsholmen v samém srdci města a je ústředním centrem dánské vlády. Palác Christiansborg nabízí styly z období baroka, neoklasicismu a novobaroka. Prozkoumejte třpytivé královské recepční místnosti s velkou halou a tapisérie královny, než se zastavíte u kaple, stájí a kuchyně. Při prohlídce Kodaně určitě neminete hned u přístavu sochu Malé mořské víly , dále v centru starý přístav Nyhavn s pohodovou atmosférou. Užijte si radovánky v zábavním parku Tivoli se stoletou tradicí. Příjemná je i prohlídka zámku Rosenborg s krásnými zahradami včetně exkluzívních královských apartmánů a korunovačních klenotů nebo panorama tour okolo zámku Amalienborg - sídla královské rodiny. Budete-li chtít vyjet za město, pak je možný výlet po mostě Öresund spojující Dánsko se Švédskem do vesnice Dragør s krásným, dobře zachovalým starým městem s tradičními okrově zbarvenými domy...
8:0018:00
22. den Warnemunde, Německo
Dopoledne vylodění a odjezd.
07:00-
trasa
Plavba nemá žádné termíny


Loď je součástí flotily plavební společnost MSC Cruises, která je soukromou rodinnou firmou se sídlem ve Švýcarsku. V posledních letech je nejrychleji rostoucím podnikem v oboru a také velkým inovátorem. Okružní plavby pořádá již od konce 80. let a dnes patří mezi nejvýznamnější světové plavební společnosti. Lodě se vyznačují skvělým designem. Typická je jednoduchá elegance v italském stylu, podtrhávající příjemnou, neformální amosféru.Důležité informace o plavbě:

Podmínky pro účast na plavbě vzhledem k epidemii Covid 19

Dříve, než se pustíte do čtení podmínek plavby, věnujte prosím pozornost tomuto sdělení.
 • Ve většině plavebních destinací je vakcinace proti Covid 19 striktně doporučována, není ale již povinná. Musíte splnit alespoň jednu z následujícívh podmínek:​​
 1. Kompletní očkování, popřípadě uzdravení se z Covid 19 v kombinaci s jednou dávkou očkování
 2. Negativní antigenní nebo RT PCR test nejpozději 48 hodin před naloděním.
 • Povinná vakcinace zůstává pouze v těchto oblastech: Perský záliv (Emiráty, Katar) , Jižní Amerika, přeplavby přes oceán a plavby kolem světa.

POZOR! V některých destinacích navíc může být být vyžadováno testování i u očkovaných osob, popřípadě vyplnění vstupních dotazníků. Také mohou být vyžadovány další, popřípadě přísnější podmínky, a mohou se týkat i dětí mladších dvanácti let.

Vzhledem k neustále se měnícím zdravotním podmínkám účasti na plavbě doporučujeme ověřit si aktuální kompletní informace na této stránce lodní společnosti (anglicky): https://www.msccruises.com/en-gl/MSC-Health-And-Safety-Measures.aspx,

Loď: MSC Poesia

Na lodi jsou restaurace, kasina, bary, diskotéky, kavárny, shopy, sportovní areály a divadla.. Ubytování je možné v několika kategoriích kajut různých velikostních a cenových kategorií s různou úrovní služeb. Všechny kajuty jsou vybaveny koupelnou, WC, klimatizací, televizí, minibarem, fénem, trezorem. Postele jsou spojené do jedné manželské, ale je možné požádat kajutového stewarda, aby lůžka oddělil na dvě samostatná místa na spaní. Lůžka pro třetí a čtvrtou osobu, jsou-li v kajutách k dispozici, jsou řešena sklápěcími palandami nebo rozkládacím sofa, dle typu kajuty. Každá osoba včetně malých dětí musí mít své vlastní lůžko. Pokojová služba je k dispozici celý den. Úklid kajut je zajišťován denně.

Kategorie BELLA:

 • Výběr typu kajuty - pouze garantované kajuty
 • Změna plavby či osob je zpoplatněná
 • Stravování v hlavní restauraci se servírovaným menu, s možností jídel s ohledem na různá dietní omezení
 • rozsáhlý samoobslužný bufet se širokou nabídkou jídel
 • Možnost zakoupení zvýhodněných nápojových balíčků - pouze do 10 před plavbou nebo na palubě na začátku plavby s 15% přirážkou
 • Pestrý program divadelních představení ve stylu Broadway
 • Bazény a vířivky, Venkovní sportovní zařízení
 • Dobře vybavená tělocvična s panoramatickým výhledem
 • Zábavní a rekreační aktivity pro dospělé i děti
 • Dětské kluby
 • Body pro členy MSC Voyagers clubu

Kategorie FANTASTICA:

 • Všechny služby z kategorie BELLA
 • Možnost výběru konkrétní kajuty, pokud to rezervační systém umožní
 • Možnost jedenkrát zdarma změnit plavbu v případě dostupnosti, nejpozději pět týdnů před odjezdem. Nová plavba musí být ve stejné oblasti, minimálně stejné délky a začínat nejpozději 3 měsíce od původního odjezdu
 • Přednostní výběr večerního času stolování v hlavní restauraci
 • Možnost 20% slevy u předplacených balíčků do speciálních restaurací
 • Zdarma snídaně do kajuty

Kategorie AUREA:

 • Všechny služby z kategorie BELLA a FANTASTICA
 • Kajuty na nejlepších pozicích
 • Volný čas večeře ve vyhrazené části hlavní restaurace
 • Přednostní nalodění a vylodění
 • Uvítací balíček - šumivé víno a čokoláda
 • Volný vstup do termálních lázní
 • Přístup na privátní sluneční palubu
 • Župan, trepky, koupelnové doplňky
 • Zdarma donáška objednávek pokojové služby
 • Sleva 40% u vyhrazeného předplaceného lázeňského balíčku
 • Sleva 10% u procedur zakoupených na lodi

Stravování: plná penze

Rozšířená penze formou špičkového bufetu i v restauraci se servírovaným menu dle vlastního výběru. Stravování zajištěno nejméně 5x denně. Snídaně, obědy i večeře, v bufetu navíc odpolední a půlnoční rychlé občerstvení (pizza, sendviče…). Základní nealkoholické nápoje (voda, čaj dle vlastního výběru, překapávaná káva, mléko) dostupné 24 hodin denně v bufetové restauraci z nápojových automatů. K snídaním navíc ovocné šťávy. Nápoje na všech barech a v servírovaných restauracích za poplatek. Součástí některých kategorií ubytování, např. MSC Yacht Club je all inclusive. U ostatních je možné objednat předem cenově zvýhodněné nápojové balíčky typu all inclusive (více variant lišící se rozsahem zahrnutých nápojů, s neomezenou konzumací) Nabídku nápojových balíčků u potvrzených rezervací předložíme na vyžádání.

Doprava: vlastní

Doprava do přístavu je vlastní, není-li výslovně uvedeno jinak. Na vyžádání poskytneme konzultaci k organizaci dopravy, případně za poplatek pomůžeme vyhledat a zajistit vhodný druh dopravy. V některých přístavech je možné zarezervovat parking vašeho vozu po dobu plavby.

Přihlášení k odběru novinek CK JOHOHO

Jste na tom pravém místě, kde se můžete přihlásit k odběru našich novinek. Zasílat nebudeme příliš často, přesto můžete očekávat jen ty opravdu nejzajímavější vychytávky v oboru lodních zájezdů.

JOHOHO v.o.s.
Brocno 17, 41108 Štětí

Telefon: +420 608 224181
Email: info@johoho.cz

TOPlist