Jste zde: Johoho > Destinace > Západní pobřeží (západ USA, Kanady a Aljaška)

Západní pobřeží (západ USA, Kanady a Aljaška)

Ze San Diega na hranicích s Mexikem do kanadského Vancouveru a ještě výše k severu až na Aljašku. Nenajde se často tak rozmanitá a nesourodá oblast jako právě pacifické pobřeží. Od vyprahlých polopouští přes svěží zelené lesy plné zvěře a přírodních krás až po polární divočinu zlatokopů. Anebo také můžeme tuto oblast vytyčit takto: od slunné Kalifornie, přes svěží Oregon a Washington až po Britskou Kolumbii a Aljašku. Ať si vyberete jakkoliv, nejkrásnější plavby do této destinace najdete zde....

grizzly

Pokud vyrazíme z jihu na sever podél západního pobřeží USA, začneme nejdříve v Kalifornii. A to v některém z přístavů jako je San Diego nebo San Francisko. Samozřejmostí jsou prohlídky obou měst. Obě Vám toho mají hodně co nabídnout a tak se můžete vypravit typickými double-deckery na exkurzi do Downtownu San Diega, do proslavené ZOO či přístavu. Když se zase řekne San Francisko, každému se jistě vybaví známé symboly tohoto lidnatého velkoměsta. Ať je to Alcatraz s návštěvou nechvalně proslulé věznice, Golden Gate Bridge, známá čínská čtvrť Chinatown nebo typické kopcovité ulice, které všichni známe z amerických filmů, vždy se bude jednat o jedno z nejkrásnějších měst světa. A to i přes zemětřesení, které jej rozervalo a značně poničilo v roce 1906. Ale nezapomeňme ani na slunné prosluněné kalifornské svahy v okolí San Franciska, které jistě rádi navštíví milovníci vína. A tak je možné unikátním historickým vlakem vyrazit do Napa Valley, kde ochutnáte báječná regionální jídla a ještě úžasnější zemité kalifornské víno.

Po dalších kalifornských zastávkách, které Vás uchvátí nádhernou přírodou, bohatým mořským životem a skvělými příležitostmi k výletům jako je např. Catalina Island nebo Monterey, pokračujeme dále na sever. Čeká nás svěží a zelený Oregon. Tento stát je synonymem pro úchvatné přírodní scenérie a ráj divokých zvířat. Oblíbenou zastávkou lodních společností je město Astoria. Je to zároveň exkurze do amerických dějin, obzvláště pokud navštívíte například proslulý Astoria column. Tento 125 m vysoký sloup se tyčí nad městem a dříve sloužil jako maják. Na jeho stěnách je v obrazech zachycena celá historie amerického severozápadu. Ale největší lákadlo jsou právě výlety do překrásné přírody, ať již vyrazíte k sopce svatá Helena, nebo se vydáte po stopách prvních osídlenců Skalistých hor či Vás zláká průzkum pobřeží.

Dostáváme se na americko-kanadské hranice a vítá nás překrásný Vancouver. Toto olympijské město je zároveň třetím největším v Kanadě a vstupní branou do Britské Kolumbie, jedné z nejpřitažlivějších kanadských provincií. Musíte navštívit jak jeho architektonické skvosty a pozoruhodnosti (Science World, Living Shangri – La a mnoho dalších) nebo místa, která jsou cílem mnoha sportovců a turistů. Světoznámé cesty pro horskou turistiku, které vedou skrz pohoří vzdálená jen třicet minut jízdy autem z města. Zmínit se musíme i o úžasné turistické atrakci – visutém mostu přes řeku Capilano nebo Clevelandově přehradě.

Jistě uznáte, že Britská Kolumbie spolu se sousední Albertou či přírodní parky severní Ameriky a Aljašky jsou jako stvořené k vyhlášeným Cruise & tour: poznávacím zájezdům spojeným s plavbou. Před plavbou nebo po ní vás čeká dalších pár dnů cestování ve velmi atraktivní destinaci. Provází Vás i nadále perfektní servis, na který jste si již zvykli z výletní lodě. Obvykle ale jedno hlavní jídlo bývá záměrně vynecháno, aby návštěvník mohl okusit místní gastronomii. Cruise & tour se organizují v nejzajímavějších světových destinacích. A právě taková místa na Vás čekají například na Aljašce. Navštívíte zlatokopecké osady, přírodní parky plné medvědů, orlů a jelenů či si můžete zarybařit v řekách plných lososů. Navštívíte tak třeba Ketchikan, kde se blíže seznámíte s kulturou domorodých Američanů jihovýchodní Aljašky, Národní park Denali s nejvyšší horou USA Mount Mc Kinley, hydroplánem vyrazíte do odlehlých míst za hnědými i černými medvědy, ale také můžete podniknout výlet na motocyklech Harley & Davidson podél pobřeží. Zkusíte zbohatnout v původních zlatokopeckých dolech, vystoupíte na ledovec nebo si upečete lososa, kterého jste si sami ulovili ve studených vodách Aljašky. Tak poplujte s námi poznat zemi půlnočního slunce...

Nebyly nalezeny žádné plavby, zkuste zobecnit vyhledávací podmínky.

Hledání plaveb

Naše akce

 

Navštivte náš 

firemní Facebook!

ERV Pojišťovna

 

ACK

 

NAVRCHOLU.czTOPlist