Jste zde: Johoho > Destinace > Jihovýchodní Asie (Jihovýchodní Asie, Čína, Japonsko, Indonésie, Filipíny)

Jihovýchodní Asie (Jihovýchodní Asie, Čína, Japonsko, Indonésie, Filipíny)

Jihovýchodní Asie zahrnuje země, které leží jiho východně od Indie a Číny. Již letmým pohledem na mapu zjistíte, že se jedná o nesmírně různorodý region. Prostým výčtem těch nejvýznamnějších zemí se můžeme zmínit o Malajsii, Indonésii, Bruneji, Barmě (Myanmar), Kambodži, Laosu, Filipínách, Thajsku (dříve Siam), Singapore, Vietnamu, a pro nás ještě do této destinace dále řadíme Čínu a Japonsko.

Začněme tedy rovnou od té největší země ve výčtu a tou je Čína. Její hlavní město Peking je sídlem moci již od dob Kublaj Chána. A jelikož zde často plavba začíná nebo končí, budete mít dostatek času prozkoumat ty nejúchvatnější skvosty, mezi které se řadí především Zakázané město. Dokonce i ostřílený cestovatel bude mít pocit úžasu, až spatří jeho 12,5 metrů vysoké zdi. Za nimi bylo sídlo čínských císařů již od 15. století. Podle legendy se uvnitř komplexu nachází 9.999 místností. Nejsme si jisti, že to skutečně někdo spočítal, ale s jistotou je zde obrovské množství paláců, zahrad, pavilonů a prostranství. Stejně tak Vás ohromí návštěva Velké čínské zdi. Tato stavba viditelná i z vesmíru se datuje již do roku 453 př.n.l. a není snad cestovatele, který by o ní již neslyšel a nechtěl u ní stanout.

Jistě budete chtít využít jedinečné možnosti, kterou Vám výletní lodě nabízejí a to je plavba po největších čínských řekách. Toto můžete vyzkoušet s některou společností přímo specializovanou na říční plavby, jako je například Viking River Cruises. A tak se z Pekingu nejdříve letecky a následně po řekách můžeme vypravit do vnitrozemí třeba až do Šanghaje. Říční lodě připomínají tak trochu nádherné koloniální parníky známé například z románů Agathy Christie z plaveb po Nilu. Lodě jsou nesmírně pohodlné a přívětivé prostředí umožňuje vychutnat si scenérii řeky Jang-ce a najít zde kvalitní zázemí po výletech strávených na souši. Jako třeba exkurze za terakotovou armádou nebo návštěva přehrady Tři soutěsky, obrovského vodního inženýrského projektu dokončeného v roce 2008. Nelze vyjmenovat nespočet měst, chrámů a přístavů, které navštívíte po cestě do Šanghaje. Toto životem kypící moderní město nemusí být zakončením Vaší cesty s lodní společností. Můžete po noci strávené v hotelu využít některé z nabízených Cruisetours a pokračovat dále po zemi či letecky například do Hong Kongu. Nebo tento způsob cestování můžete zkombinovat s návštěvou Tibetu, kdy je možné letecky rovnou s Pekingu odcestovat do Lhasy, pohlédnout na střechu světa a prohlédnout si palác Potala - tradiční sídlo dalajlámy ještě před čínskou invazí do Tibetu. Pak opět letecky odcestujete do města Chongging, odkud můžete pokračovat lodí po řece Jang-ce opět do Šanghaje. Podotýkáme, že místa nalodění a vylodění jsou obvykle města Chongging a Nanjing, kam budete dopraveni z Pekingu nebo Šanghaje.

Můžete ale klidně zůstat věrni námořní plavbě. Vydejme se v tom případě z Pekingu podél pobřeží Číny a opět se dostaneme do Šanghaje. Je to město fascinujících tváří a podob. Najdete zde jednu z nejlepších a nejdražších čínských zahrad či obří věže a mrakodrapy a mnoho dalších pozoruhodností. Velmi inspirativní je zastávka na ostrově Tchaj wan, jehož hlavní město Tchaj pej je jedno z nejvýznamnějších světových obchodních center. A určitě nás ohromí lesknoucí se les mrakodrapů ze skla a oceli při návštěvě Hong kongu.

Ale opusťme už Čínu a otočme kormidlo ke břehům Jihovýchodní Asie. A vyplujme třeba právě z již zmiňovaného Hong kongu. Poplujeme-li Jihočínským mořem kolmo dolů na jih, dorazíme do města Nha Trang ve Vietnamu. Jeho symbolem jsou bílé písčité pláže, palmy kolébající se ve větru nad azurovou vodou, pestře pomalované rybářské lodě, které lemují přístavy a vesnice s malými farmami ve svěžích údolích. Turisty navíc lákají památky jeho legendární minulosti. Pagody se sochami velkého Buddhy zvou k meditaci a rýžová pole a bambusové háje navozují atmosféru klidu a vyrovnání. V Ho Chi Minově městě zase naopak propadnete ruchu ulic, kdy se mísí výkřiky prodávajících se zvonky kol a troubení klaksonů. Určitě budete chtít podniknout výlet do delty Mekongu. Do „rýžového koše Vietnamu“. V tom případě si nenechte ujít plovoucí trhy.

Obrovským kontrastem pak bude působit Singapur. Tento městský stát je největší obchodní centrum Jihovýchodní Asie. Mrakodrapy, viktoriánské budovy, chrámy s lesklými červenými taškami i arabské bazary. To je tato metropole východu. Málem bychom ale zapomněli na Thajsko. A to by byla škoda. Vždyť thajské království nabízí tolik krásného z bohatých prastarých kultur, které psaly jeho dějiny. Půvabné tanečnice v třpytivých šatech tomu jen dodají zářivý lesk... 

Malajsie je Mekkou pro turisty, ale především pro potápěče. Pokud má mořský život někde svůj ráj, pak je to zde. Například Kota Kinabalu je Vaše vstupní brána do přírodních krás Bornea. Navštivte zde „mořské cikány“. Tradiční rybářské vesnice, kde si vychutnáte klidnou plavbu mezi mangrovy a naučíte se plést místní domácí výrobky. Vyrazíte do džungle za trpasličími slony a nosatými opicemi nebo si vyzkoušíte klasický lov krabů do pastí. A v hlavním městě Kuala Lumpur Vás zase ohromí například Modrá mešita, největší v Jihovýchodní Asii, postavená pro 16.000 věřících.

Ale už nabíráme kurz k Japonsku. Kdy by neznal jméno Nagasaki? Pro většinu z nás symbol hrůzy a nelidskosti války. Ale toto město na ostrově Kjúšú nabízí i jiné památky. Často popisované jako „San Francisko východu“. Nedaleko můžete navštívit například město Shimabara. Kouzelný, zachovalý hrad ze 16. století se samurajskou vesnicí. Ósaka zase byla po staletí obchodní a kulturní bránou Japonska do Asie. Proto se zde kolem hradu již před staletími rozvinulo obrovské administrativní a obchodní centrum. A Tokyo poskytne cestovatelům závratnou zkušenost ze života současných Japonců.

Ve výčtu skvostů Jihovýchodní Asie nesmíme zapomenout ani na Jižní Koreu. Její druhé největší město Busan je odrazovým můstkem k poznání této fascinující země, kde se staré snoubí s novým. Busan je mikrokosmos Jižní Koreje. Buddhistické chrámy, výškové budovy, rušné ulice, uklidňující zahrady, prostě ohromující asijská kultura.

Nebylo by to kompletní, kdybychom zapomněli na dávno ztracený a nedávno znovuobjevený klenot v džungli Kambodže, Angkor Wat. Náboženský komplex, jehož více než 100 chrámů Vás nechá stát v němém úžasu.

Je potřeba po náročných výletech načerpat i odpočinek. K tomu je jako stvořené Bali. Tento nejnavštěvovanější ostrov v Indonésii nabízí kilometry písečných pláží, nad kterými se tyčí vrcholky sopek. Na jeho trzích se pokochejte vzácnými dřevořezbami a výrobky ze stříbra. Nebo si zajděte do tropických zahrad potěšit své oko exotickými ptáky, roztodivnými papoušky, jeřáby a plameňáky.

Jihovýchodní Asie je nevyčerpatelná pokladnice turistických skvostů stvořených pro výletní plavby...

Nebyly nalezeny žádné plavby, zkuste zobecnit vyhledávací podmínky.

Hledání plaveb

Naše akce

 

Navštivte náš 

firemní Facebook!

ERV Pojišťovna

 

ACK

 

NAVRCHOLU.czTOPlist